top of page
Sonett bulaşık parlatıcısı

Sonett Organik Bulaşık Parlatıcısı

Sonett Organik Parlatıcı, hiçbir petrokimyasal madde içermeyen, tamamen bitki bazlı içeriklerle bulaşık makinesinde iyi sonuçlar veren bir üründür. 

Kullanım Miktarı

Sonett Clear Rise'ı bulaşık makinesinin parlatıcı bölmesine doldurun. Parlatıcı bölmesini her zaman dolu tutun. Toplam 6 adımlı ayar normal durumlarda 2 ile 3 arasında olmalıdır.

Sonett Bulaşık Makinesi Deterjanı veya Sonett Bulaşık Makineleri için Tabletler ve Sonett Yenileyici Tuz ile birlikte tüm ev tipi bulaşık makinelerinde kullanıma uygundur.

Parlatıcı, son durulama döngüsüne otomatik olarak eklenir ve tabaklar, çatal bıçaklar ve bardaklar üzerindeki kireç lekelerini önler.

Önemli: Sonett parlatıcı ilk kullanımından önce, diğer deterjanlarla reaksiyona girmemek için şeffaf durulama bölmesinin tamamen boş olduğundan emin olun.

Uygulama

Sonett Parlatıcıyıı bulaşık makinesinin parlatıcı bölmesine doldurun. Parlatıcı bölmesini her zaman dolu tutun. Toplam 6 adımlı ayar normal durumlarda 2 ile 3 arasında olmalıdır.

Bulaşık üzerinde çizgili bir kaplama görünüyorsa, çok fazla Clear Rinse eklenmiş demektir. İzole beyazımsı kireç lekelerinin ortaya çıkması durumunda, Clear Rinse dozajını artırın.

Sonett sertifikalar

Ürün İçeriği

Sülfatlanmış hint yağı %5–15

Bitkisel alkol (etanol) %5–15

Şeker sürfaktanı %1–5

Balzamik katkı maddeleri, organik olarak yetiştirilen sertifikalı / 
yabani bitkilerden toplama <%1

Su, %100'e kadar döndürülmüş

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Su, alkol, sülfatlanmış hint yağı, alkilpoliglukozit
C8–C16 (koko glukozit)

Bileşenlerin kökeni ve özellikleri

Patates gibi nişastalı bitkilerin fermente edilmesiyle elde edilen etanol ve hint yağının sülfürik asitle doğrudan reaksiyonundan elde edilen sülfatlanmış hint yağı, son durulama döngüsü sırasında suyun yüzey gerilimini düşürür ve böylece suyun bulaşıklardan daha kolay damlamasını sağlar. Hindistan cevizi yağı ve mısır nişastasından yapılan şeker sürfaktanı, yüzey gerilimini azaltan etkiyi daha da yoğunlaştırır.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Etanol ayrıca doğada küçük miktarlarda bulunur.
Atık suya girdikten sonra hızla ve %100 oranında karbondioksit ve suya ayrışır. Şeker sürfaktanlarının üretim sürecinde, şeker ve yağın bileşenleri, iç moleküler yapı bozulmadan kalacak şekilde bağlanır. Bu nedenle, mikroorganizmaların bu sürfaktanları hızlı ve tamamen parçalaması kolaydır. Şeker sürfaktanları, bitkisel alkol ve sülfatlanmış hint yağı, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Ambalajlama

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiketler: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page