top of page
Sonett Citrus El yüz ve vücut sabunu

Sonett Citrus Sıvı El ve Vücut Yıkama Sabunu

Ellerinizi ve tüm vücudunuzu yıkamak için sıvı sabun. Tamamen bitkisel yapıdadır.

  • El, yüz ve vücut temizliği için uygundur.

  • %100 sertifikalı organik narenciye özlerinden üretilmiştir.

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir.

Sonett sertifikalar

Ürün İçeriği

Zeytinyağından sabun, sertifikalı organik / biyodinamik yetiştirme >30 %

Hindistan cevizi yağından sabun, organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı, %15–30

Şeker sürfaktanı, geleneksel %5–15

Bitkisel alkol (etanol), geleneksel %1–5

Organik olarak yetiştirilen sertifikalı bitkisel gliserin %1–5

Sitrat, geleneksel <1 %

Organik olarak yetiştirilen sertifikalı temel limon otu yağı ve balzamik katkı maddeleri / yabani bitkilerden toplama < %1

Gurjun balzamı <1 %

Su, %100'e kadar döndürülmüş

 

Bileşenlerin kökeni ve özellikleri

Bu el sabunları için kullanılan yağlar ve uçucu yağlar %100 sertifikalı organik tarımdan veya yabani bitkilerden toplanmıştır. Organik hindistancevizi yağı, Filipinler'deki Davao ve Agusan bölgelerindeki küçük çiftlikler tarafından elde ediliyor. Hindistan cevizi hurma ağaçları, 5 hektardan büyük olmayan tarlalarda diğer mahsullerle karışım halinde yetiştirilmektedir. Organik zeytinyağı, Kuzey Tunus'un Akdeniz bölgesinden gelmektedir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Bitkisel yağlardan yapılan sabun, kullanımından hemen sonra atık suda her zaman bulunan kireçle kimyasal olarak reaksiyona girerek kalsiyum sabunu oluşturan benzersiz bir özelliğe sahiptir. Sonuç olarak, sabunun yüzey aktif madde etkisi nötralize ediliyor (birincil bozunma) . Bu birincil bozulma birkaç saat içinde gerçekleşir . Daha sonra kalsiyum sabunu, mikroorganizmalar tarafından %100 oranında karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma). Etanol, birkaç saat içinde doğal döngüye yeniden entegre olur. Sabunlaştırma sırasında yağlardan salınan doğal gliserinin yanı sıra nemi tutan bitki bazlı gliserin de ekliyoruz.. Şeker sürfaktanlarının üretimi sırasında bileşenlerin bitki bazlı hammaddelerden nişasta, şeker ve yağdan ekstrakte edilmesine rağmen, doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu sürfaktanları %100 hızla parçalaması nispeten kolaydır.

 

Sabun ve şeker yüzey aktif maddesi, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

Ambalajlama

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page