top of page
sonett_products_600x613_hand_soap_epure.jpg

Sonett Epure 7 Bitki Özlü  Sıvı El ve Vücut Yıkama Sabunu

Ellerinizi ve tüm vücudunuzu yıkamak için sıvı sabun. Tamamen bitkisel yapıdadır.

Organik tarımdan elde edilmiş lavanta, nane, kekik otu, adaçayı, açelya, kişniş ve biberden oluşan 7 özel bitkinin eterik yağlarının hoş ve sıcak kokularını bir araya getirir.

  • El, yüz ve vücut için uygundur

  • %100 sertifikalı organik bitkisel yağlardan üretilmiştir

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

Sonett sertifikalar

Ürün İçeriği

Zeytinyağından sabun, sertifikalı organik / biyodinamik yetiştirme >%30

Hindistan cevizi yağından elde edilen, organik olarak yetiştirilen sertifikalı sabun

%15–30

Şeker yüzey aktif maddesi, geleneksel %5–15

Bitkisel alkol (etanol), geleneksel %1–5

Organik olarak yetiştirilen sertifikalı bitkisel gliserin %1–5

Sitrat, geleneksel <1 %

Lavanta, nane, kış kokusu, adaçayı, ormangülü, kişniş, biber, balzamik katkı maddeleri esansiyel yağları, sertifikalı organik / biyodinamik yetiştirme / yabani yetişen bitkilerden toplama <1 %

Gurjun balsamı <%1

Su, %100'e kadar döndürüldü

 

Bileşenlerin kökeni ve özellikleri

Bu el sabunlarında kullanılan yağlar ve esansiyel yağlar %100 sertifikalı organik tarımdan veya yabani olarak yetişen bitkilerden toplananlardan elde edilir. Organik hindistan cevizi yağı, Filipinler'in Davao ve Agusan bölgelerindeki küçük çiftliklerden elde ediliyor. Hindistan cevizi palmiye ağaçları, 5 hektardan büyük olmayan tarlalarda diğer ürünlerle karışım halinde yetiştirilmektedir. Organik zeytinyağı Kuzey Tunus'un Akdeniz bölgesinden gelmektedir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Bitkisel yağlardan yapılan sabun, kullanımdan hemen sonra atık suda her zaman bulunan kireçle kimyasal reaksiyona girerek kalsiyum sabunu oluşturma gibi benzersiz bir özelliğe sahiptir. Sonuç olarak sabunun yüzey aktif madde etkisi nötralize edilir (birincil bozunma) . Bu birincil bozunma birkaç saat içinde gerçekleşir . Daha sonra kalsiyum sabunu mikroorganizmalar tarafından %100 karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma). Etanol birkaç saat içinde doğal döngüye yeniden entegre olur. Sabunlaşma sırasında yağlardan açığa çıkan doğal gliserinin yanı sıra, nemi bağlayan bitkisel bazlı gliserin de ekliyoruz . Şeker yüzey aktif maddelerinin üretimi sırasında bitkisel bazlı hammaddelerden nişasta, şeker ve yağdan bileşenler ekstrakte edilmesine rağmen doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu yüzey aktif maddeleri hızla %100 parçalaması nispeten kolaydır.

 

Sabun ve şeker yüzey aktif maddeleri, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilen maddeler olarak sınıflandırılmaktadır.

Ambalajlama

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page