top of page
Sonett Ütü Spreyi Kolası

Sonett Ütüleme Spreyi

Sertifikalı organik bitkisel nişastadan yapılmıştır.
 

  • Pamuklu, keten, kenevir ve karışık kumaşlardan yapılan tüm tekstil ürünlerini nişastalar ve pürüzsüzleştirir ve üzerlerinde nazik bir bakım etkisi vardır.

  • Giysileriniz kırışmaz, kir tutmaz ve şeklini daha uzun süre korur.

  • Sertifikalı organik sardunya gülü ve lavantanın hassas kokusuna sahiptir.

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir.

  • 0,5Lt.

Geleneksel ütüleme kolalarının aksine Sonett Nişasta Sprey, sürtünmeyi engelleyen ütüleme yardımcısı olarak petrokimyasal silikon içermez. Sonett Nişasta Spreyi ve tamamen bitkisel bileşenleriyle (çoğunlukla organik tarımdan), mükemmel şekilde kolalı ve bakımlı giysiler elde edersiniz.

Sertifikalar

Kullanım

Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılan tüm tekstil ürünlerini nişastalar, pürüzsüzleştirir ve bakım yapar. Kuru ve buruşuk çamaşırlarda bile ütülemeyi kolaylaştırır. Giysileriniz kırışmaz, kir tutmaz ve şeklini daha uzun süre korur.

Kullanmadan önce şişeyi çalkalayın. Giysilere yaklaşık 20 cm (8 inç) mesafeden eşit şekilde püskürtün ve ardından her zamanki gibi buhar kullanmadan ütüleyin. Püskürtme memesi tıkanırsa, püskürtme başlığını sökün ve ılık suda durulayın.

Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılan tüm tekstil ürünlerini nişastalar, pürüzsüzleştirir ve bakım yapar. Kuru ve buruşuk çamaşırlarda bile ütülemeyi kolaylaştırır.

Ürün Özelliği

Geleneksel ütüleme kolalarının aksine Sonett Nişasta Sprey, sürtünmeyi engelleyen ütüleme yardımcısı olarak petrokimyasal silikon içermez. Sonett Nişasta Spreyi ve tamamen bitkisel bileşenleriyle (çoğunlukla organik tarımdan), mükemmel şekilde kolalı ve bakımlı giysiler elde edersiniz.

Not: İpek, suni ipek ve diğer sentetik elyaflar için uygun değildir. Nişasta spreyi zeminin kayganlaşmasına neden olabilir.

Ürün Beyanı

Bitkisel alkol (etanol) %5–15

Bitkisel nişasta, organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı %1–5

Sülfatlanmış hint yağı <1 %

Organik olarak yetiştirilen sertifikalı zeytinyağından sabun < %1

sitrat <1 %

Uçucu yağlar (gül sardunya, lavanta), organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı < %1

Su, %100'e kadar döndürülmüş

EC 648 / 2004'e göre içerik listesi 

Su, alkol, polisakkarit* (amylum solani*), sülfatlanmış hint yağı, potasyum sabunu*, sodyum/potasyum sitrat, parfüm*, sitronellol*, geraniol*, linalool*

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenleri

Bitkisel alkol (etanol), bitki bazlı nişastanın fermente edilmesiyle elde edilir. Sonett Nişasta Spreyinde öncelikle ürünün raf ömrünü uzatmak için kullanılır. Gerçek aktif bileşen, organik olarak yetiştirildiği onaylanan patateslerden elde edilen bitkisel nişastadır . Sertifikalı organik zeytinyağından üretilen zeytinyağı sabunu ve hint yağı ile sülfürik asidin doğrudan reaksiyonundan elde edilen sülfatlı hint yağı ütüleme sırasında sürtünmeyi azaltır.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Etanol de doğada az miktarda bulunur. Atık suya karışırken hızla ve %100 oranında karbondioksit ve suya ayrışır. Gıda kalitesinde bitki bazlı nişasta, sülfatlı hint yağı ve zeytinyağı sabunu da doğa ile uyumlu maddeler olarak hızla ve tamamen biyolojik olarak parçalanabilir. Nişasta, sülfatlanmış hint yağı ve zeytinyağı sabunu, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yakl. 0,991 gr/cm³

68 °F yakl. 0,035 ons / inç³

pH değeri: 20 °C, 5 g / litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz ABD H₂O

yakl. 7–8

Ambalaj

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page