top of page
Renkli Çamaşır Yıkama Tablosu

Renkliler İçin Konsantre Çamaşır Yıkama Tozu Hassas

Pamuk, keten, sentetik elyaf ve kumaş karışımlarından yapılmış renkli ve narin kumaşlar çok verimli bir şekilde yıkanır; çamaşır tozu renklere karşı hassastır; 20 °C (68 °F) kadar düşük sıcaklıklardan itibaren etkilidir.

Alerjisi olan kişiler için not

  • Saf bitkisel yüzey aktif maddeler

  • Petrokimyasal maddeler içermez

  • Koku, renklendirici veya kompleks yapıcı maddeler içermez

  • Koruyucu içermez

  • Enzimler ve GDO içermez

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

  • Mevcut seçenekler: 1,2 kg, 10 kg

Sonett sertifikalar

Kullanım

Çamaşır makinesinin deterjan bölmesine ekleyiniz. Aşağıdaki tabloya göre uygun miktarda kullanınız. 

Etkili yağ çözme performansıyla ünlü organik Quillaja saponaria özü içeren, her renkli ve narin kumaş için uygun, yüksek konsantreli çamaşır tozu. Poli aspartik asit gibi petrokimyasal kireç bağlayıcı madde içermez, yalnızca sitrik asidin doğal tuzunu (sitrat) içerir.

 

Tüm su sertliği aralıkları için uygundur; ayrı bir yumuşatıcı maddeye gerek yoktur.

Ürün İçeriği

Zeolit ​​%15–30

Organik olarak yetiştirildiği sertifikalı bitkisel yağlardan elde edilen sabun
%15-30

Sitrat %15–30

Şeker yüzey aktif maddeleri %5-15

Sodyum karbonat %5-15

Silikatlar %1–5

Sodyum bikarbonat %1–5

Organik Quillaja, organik olarak yetiştirildiği sertifikalı <%1

Toz nemi %10–15

 

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Zeolit, sodyum sabunu*, sodyum sitrat, alkilpoliglukozit C8–C16 (koko glikozit) , sodyum karbonat, sodyum silikat, sodyum bikarbonat, Quillaja saponaria*

*organik olarak yetiştirildiği sertifikalı

Bileşenlerin Kökeni ve Özellikleri

Sonett Çamaşır Tozu Renkli nötr'ün ana aktif maddesi, palmiye yağı, kolza tohumu, ayçiçeği ve hindistancevizi yağı gibi organik tarımdan elde edilen çeşitli bitkisel bazlı yağların alkali çözelti ile kaynatılmasıyla üretilen organik sabundur. Aktif bir yıkama maddesi olarak sabun, yıkama işlemi için gerekli olan tüm özellikleri (kiri nemlendirme, çözme ve emme) benzersiz bir şekilde birleştirir.

 

Şeker yüzey aktif maddesi: Şeker, nişasta ve hindistancevizi yağı, kullanılan şeker yüzey aktif maddesinin hammaddeleridir. Sabunun yağ çözme performansını arttırır ve suyun sert olması durumunda kalsiyum sabunu oluşmasını ve kirin ince bir şekilde dağılmasını sağlar.

 

Üçüncü aktif madde organik Quillaja'dır. Güney Amerika'daki organik Quillaja saponaria bitkisinin kabuğundan elde edilen sıvının ekstraksiyonuyla, oldukça etkili ancak renklere karşı hassas olan ve düşük sıcaklıkta bile temizleme performansını geliştiren bir leke çıkarıcı madde elde edilir. Sodyum karbonat, kalsiyumun ortak tuzla kimyasal olarak reaksiyona girmesinin bir sonucudur. Silikatlar, kuvars kumu ve sodyum karbonatın bir bileşik oluşturacak şekilde eritilmesiyle elde edilir.

 

Sodyum karbonat ve silikatlar, alkalilikleri sayesinde hem yıkama sodasını yoğunlaştırır hem de özellikle yağlı maddelerin uzaklaştırılmasını destekler. Sitrik asit tuzu olan zeolit ​​ve sitrat, hem sudaki kireç taşını bağlar hem de çamaşır makinesinde ve kumaşlarda tortu oluşmasını önler. Zeolit, kolayca erişilebilen hammaddeler olan sodyum silikat ve sodyum alüminattan yapılır. Bu silikat, iyon değiştirme cihazı prensibine göre çalışır; yani, suyun sert olmasına neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını hapseder ve böylece sabunlu deterjanlarla yıkamak için yumuşak su üretir. Melas gibi şeker içeren yan ürünlerin fermente edilmesiyle elde edilen sitrat, özellikle düşük sıcaklıklarda kireç taşını bağlar.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Bitkisel yağlardan elde edilen sabunun, diğer tüm aktif yıkama maddelerine göre üstün bir özelliği vardır; kullanımından hemen sonra, atık suda her zaman bulunan kalsiyum ile kimyasal reaksiyona girerek yüzey aktif özelliklerini hemen kaybeder ve etkisini nötralize eder. canlı organizmalar üzerinde (birincil bozunma). Kalsiyum sabunu daha sonra mikroorganizmalar tarafından %100 karbondioksit ve suya parçalanır (ikincil bozunma). Şeker yüzey aktif maddeleri, hindistancevizi yağı, alkol sülfat ve sülfatlı hint yağı üretimi sırasında, bitkisel bazlı hammaddelerden nişasta, şeker ve yağdan bileşenler ekstrakte edilmesine rağmen, doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu yüzey aktif maddeleri %100 parçalaması nispeten kolaydır. Sodyum karbonat, sodyum bikarbonat, zeolit ​​ve silikatlar doğada daha fazla bozunmaya ihtiyaç duymayan mineral maddelerdir. Sabun, şeker yüzey aktif maddesi ve sitrat, OECD yönergelerine göre biyolojik olarak kolayca parçalanabilen maddeler olarak sınıflandırılmaktadır.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yakl. 0,65–0,75 g/cm³  

68 °F yaklaşık. 0,023–0,026 oz / inç³

pH değeri: 20 °C, 5 g/l litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz (ABD) H₂O yakl. 10–11

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

Renkli Çamaşır Yıkama Tablosu
bottom of page