top of page
Sonett arapsabunu

Sonett Arapsabunu

Organik zeytinyağından üretilmiştir.

 

  • Özellikle doğal taş, kil, linolyum, mantar, ahşaptan yapılmış, yalıtılmamış yüzeylerin ve zeminlerin temizliği ve bakımı için.

  • Yün keçe için

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

Uygulama

Kaplanmamış zeminlerin temizliği ve bakımı:

Sertlik aralığı I (yumuşak): 25 ml / 10 litre su

Sertlik aralığı II (orta): 40 ml / 10 litre su

 

Keçe yünü: yaklaşık 50 ml'yi 500 ml sıcak su ile seyreltin.

Sertifikalar

Ürün İçeriği

Organik tarımdan elde edilen zeytinyağı sabunu >%30

Bitkisel Alkol (Etanol) %5-15

sitrat <%1

cajeput esansiyel yağı,

sertifikalı organik tarımdan <%1

Contr.'den balzamik katkı maddeleri. biyolog yetiştirme / yabani toplama <%1

su, döndürülmüş reklam %100

EC 648 / 2004'e göre içerik listesi 

Su, Potasyum Sabunu*, Alkol denat., Potasyum Sitrat, Parfüm*, Limonen*

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenleri

Kontrollü organik tarımdan elde edilen saf zeytinyağı, hafif bir temizleme sabunu oluşturmak için basit bir işlemde, harici enerji kaynağı olmaksızın kostik potas ile işlenir. Zeytinyağlı sabun hafif nemlendirme özelliğinden dolayı seramik, taş, ahşap ve mantardan yapılmış kaplanmamış zeminlerin bakımı için çok uygundur. Bitkisel nişastanın veya melas gibi şekerli yan ürünlerin fermente edilmesiyle elde edilen etanol, sıvı üründe yüksek konsantrasyon sağlayarak sabunun sıvı halde kalmasına yardımcı olur. Hoş ferahlatıcı kokusuna ek olarak, cajeput yağının mikrop önleyici etkisi vardır.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Karnauba mumu ve balmumu, biyolojik olarak parçalanabilen doğal mumlardır. Organik zeytinyağından elde edilen sabunlar, tüm bitkisel sabunlar gibi, diğer tüm aktif yıkama maddelerinden üstün bir özelliğe sahiptir: Kullanıldıktan hemen sonra, atık suda her zaman bulunan kireçle kimyasal reaksiyona girerek kalsiyum sabunu elde edilir. böylece suda yaşayan organizmalar üzerindeki sürfaktan etkisini nötralize eder (birincil bozunma). Kalsiyum sabunu daha sonra mikroorganizmalar tarafından %100 oranında karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma). Şeker sürfaktanlarının üretimi sırasında, bitki bazlı ham maddelerden, yani nişasta, şeker ve yağdan bileşenlerin ekstrakte edilmesine rağmen, bunlar doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu sürfaktanları %100 oranında parçalaması nispeten kolaydır. Sabun ve şeker yüzey aktif maddeleri, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Tehlike

Cajeput esansiyel yağı, özü içerir. Alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Cilt tahrişine neden olur. Ciddi göz tahrişine neden olur. Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ürün kabını veya etiketini elinizin altında bulundurun. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Göze kaçarsa: Su ile birkaç dakika dikkatlice yıkayın. Mümkünse kontakt lensleri çıkarın. Durulamaya devam edin. Göz tahrişi devam ederse: Tıbbi yardım/müdahale alın.

Teknik Veri

Yoğunluk: (20 °C) yaklaşık 1,006 g / cm³
pH değeri: (20 °C, 5 g / l H₂O) yaklaşık 8,5-9,5

 

Mümkünse 10 ila 25 °C arasında saklayın.

 

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Ambalaj

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page