top of page
Sonett leke çıkarıcı ve beyazlatıcı

Beyazlatıcı Kompleks Ve Leke Giderici

Ürün Özelliği

 • Saf oksijen içerir

 • Sentetik ağartıcılar, optik beyazlatıcılar içermez.

 • Yıkanabilir tüm beyaz ve renkli çamaşırlar için uygundur.

 • Beyaz çamaşırların beyazlatılmasında, beyaz ve solmayan renkli çamaşırlardaki meyve, çay,kahve, şarap,çimen, kan gibi oksitlenebilen tüm lekelerin çıkarılmasında, sararmış ve grileşmiş çamaşırların ağartılmasında kullanılır.

 • Yün, ipek, suni ipek ve mikro fiber tekstillerde kullanılmaz

 • 50 C den itibaren etkilidir.

 • Bulaşık makinesinde de bardak ve fincanlardaki inatçı çay ve kahve lekelerinin çıkarılması için yıkama tozuna ilave olarak makinenin dozaj kutusuna eklenir.

Kullanım

50C'nin üstünde yıkanan çamaşırlar için 60ml olarak çamaşır makinesinin deterjan bölmesine eklenir.

50C de yıkanmayan hassas çamaşırlar ve eski lekeler için 1 lt ılık suya 30ml Sonett leke çıkarıcı eklenir ve 1 gece suya bastırılır.

Ertesi gün makinede yıkanır.

Sonett sertifikalar

Ürün Özelliği

Her ağartma kumaşı yıpratır. Ağartma maddesi ayrıca eklendiğinde, ağartma etkisi yalnızca leke çıkarma ve beyaz çamaşırlar için özel olarak ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılır. Sodyum perkarbonat kullanılarak yapılan oksijenli ağartma, çamaşırların güneş ışığında ağartılmasına en çevreci alternatiftir.

Ürün İçeriği

Sodyum perkarbonat > %30

(Soda) sodyum karbonat %15–30

EC 648 / 2004'e göre içerik listesi

Sodyum perkarbonat, sodyum karbonat

Tehlike Sembolü

Tehlike

Sodyum perkarbonat içerir. Yutulduğunda zararlı. Ciddi göz hasarına neden olur. Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ürün kabını veya etiketini elinizin altında bulundurun. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Göz koruması kullanın. Göze kaçarsa: Su ile birkaç dakika dikkatlice yıkayın. Varsa ve çıkarması kolaysa, kontakt lensleri çıkarın. Durulamaya devam edin. Derhal bir zehir merkezini veya doktoru/hekimi arayın. İçeriği/kabı yerel/ulusal düzenlemelere göre atın.

Uygulama

 • Beyaz çamaşırları ağartmak için

 • Beyaz ve solmaz kumaşlardan lekeleri ve renk solmalarını çıkarmak için

 • Sararmış ve grimsi çamaşırların parlatılması için

 • 50 °C'den (122 °F) itibaren etkilidir

 

Herhangi bir petrokimyasal ağartma maddesi içermeyen Sonett Bleach Complex ve Leke Çıkarıcı, çamaşır makinesinde ancak 50 °C'den (122 °F) itibaren etkilidir. Ağartma maddesi daha uzun süre etki edebiliyorsa, örneğin çamaşırları bir gece Bleach Complex içinde bekletmek, 30 °C (86 °F) kadar düşük sıcaklıklarda etkilidir.

 

4,5 kg (10 lb) çamaşır makinesinde, 50 °C'den (122 °F) itibaren

 • Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılmış tüm yıkanabilir beyaz ve renk vermeyen kumaşlar için uygundur. Yün, ipek, suni ipek ve mikro elyaflar için uygun değildir

 • Meyve, kırmızı şarap, çay, kahve, çimen, kan gibi oksitlenebilen tüm lekeleri çıkarır.

 • Beyaz kumaşların grileşmesini önler

 • Sararmış ve grimsi çamaşırları aydınlatır

Dozaj: Ana yıkama döngüsü sırasında çamaşır makinesinin deterjan bölmesine 60 ml / 60 g (2 fl oz US / 2 oz) Bleach Complex doldurun.

Uygulama Aralığı: Beyaz çamaşırları ağartmak ve beyaz ve renk vermeyen kumaşlardaki lekeleri ve renk solmalarını gidermek için.

Bileşenlerin Kökeni ve Özellikleri

Sodyum perkarbonat, hidrojen peroksitin sodyum karbonat (yıkama sodası) üzerine adsorbe edilmesiyle elde edilen moleküler bir komplekstir. Isıya maruz kaldığında (50 °C / 122 °F yukarı), hidrojen peroksit tekrar suya ve aktif oksijene parçalanır. Artan sıcaklıkla birlikte reaksiyon, çamaşır makinesindeki ağartma etkisinin 95 °C'ye (200 °F) ulaşıldığında en iyi şekilde olacağı şekilde hızlanır. Açığa çıkan oksijen özellikle çim lekesi, meyve lekesi gibi organik lekelerde boyarmaddeleri okside ederek renksiz hale getirmekte veya yapışan leke yapıcı maddeleri oksitleyerek tekrar suda çözünür hale getirmekte etkilidir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Sodyum perkarbonat, yıkama ve ağartma işlemi sırasında zaten mineral soda, su ve oksijene parçalanarak çamaşır makinesini daha fazla bozunmaya gerek duymayan bir durumda bırakır, yani ağartma ve bozunma işlemi aynıdır. Bir mineral olan sodyum karbonatın daha fazla bozunmaya ihtiyacı yoktur.

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur. 

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yakl. 0,9–1,1 g/cm³  

68 °F yakl. 0,032–0,039 ons / inç³

pH değeri: 20 °C, 5 g / l itre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz (ABD) H₂O

yakl. 10–11

Kabı kapalı, serin ve kuru yerde saklayınız. 

Ambalajlama

450 g (16 ons) kutu: PP

900 g (32 oz) karton ambalaj: %85 geri dönüşümlü malzeme

Dış ambalaj: PE

5 kg (11 lb) karton kutu: %100 geri dönüşüm malzemesi

İç çanta / kulp: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

Tehlike
Tehlike
bottom of page