top of page
Sonett bulaşık makinesi toz deterjanı

Sonett Organik Bulaşık Makinesi Toz Deterjanı

Bu üründe agresif klorlu ağartma maddeleri, fosfatlar, gümüş eşyalar için sentetik koruyucu maddeler, enzimler vb. kullanmaktan kaçınmamıza rağmen inatçı kirleri bile olağanüstü kolaylıkla temizler.  

Enzimler ve GDO olmadan

 

  • Ev tipi bulaşık makineleri için

  • Koku yok

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

Kullanım Miktarı​

İnce taneli konsantre toz. 75 °C'ye kadar sıcaklıktaki tüm ev tipi bulaşık makineleri için uygundur.

Yıkama başına 30 ml. kullanılır.

 

Yalnızca bulaşık makinesinde yıkanabilen tabaklar için kullanılır. Gümüş eşyalar, kurşun kristal camlar ve el boyaması porselen eşyalar için kullanılmamalıdır.

Sonett sertifikalar

Ürün İçeriği

Silikat >%30

Sitrat >%30

Sodyum perkarbonat %5-15

Sodyum karbonat %5-15

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Sodyum silikat, sodyum sitrat, sodyum perkarbonat, sodyum karbonat, sodyum metasilikat

Tehlike Sembolü

Uyarı

Disodyum metasilikat pentahidrat içerir. Ciddi göz hasarına neden olur. Solunum yolu tahrişine neden olabilir. Tıbbi tavsiyeye ihtiyaç duyulursa ürün ambalajını veya etiketini hazır bulundurun. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Tozu solumaktan kaçının. Gözle teması halinde: Su ile birkaç dakika dikkatlice durulayın. Varsa ve yapılması kolaysa kontakt lensleri çıkarın. Durulamaya devam edin. Derhal bir zehir merkezini veya doktoru/hekimi arayın. İçeriği/kabı yerel/ulusal düzenlemelere göre atın.

Bileşenlerin kökeni ve özellikleri

Silikatlar, kumun sodyum karbonatla kaynaştırılmasıyla elde edilir ve alkalilikleri sayesinde, sabunlaşma yoluyla bulaşıkların üzerindeki yağı değiştirebilir, böylece onu suda çözünür hale getirebilirler. Bu silikatlar yapışan yiyecek artıklarının şişmesine ve dolayısıyla gevşemesine neden olur. Adi tuz ve kireçten üretilen sodyum karbonat, gresi ince damlacıklar halinde dağıtarak silikatların yağ çözme özelliğini destekler. Pek çok bulaşık makinesinin yaptığı bilinen bir gerçek olduğundan, melas gibi şeker içeren yan ürünlerin fermente edilmesiyle elde edilen sitrat, bulaşık suyundaki kireci bağlamak ve makineyi tortulardan korumak amacıyla bulaşık makinesi deterjanına eklenir. Dahili iyon değiştiricisine (su yumuşatma cihazları) rağmen suyu yeterince yumuşatmıyor.  

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Yaklaşık. Bulaşık deterjanı bileşenlerinin (silikatlar ve sodyum karbonat) %70-80'i, doğada daha fazla ayrışmaya ihtiyaç duymayan mineral maddelerdir. Bitkilerde, hayvanlarda ve insanlarda bulunan bir madde olan sitrat, doğal olarak bulunan mikroorganizmalar sayesinde doğa tarafından tamamen parçalanır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yaklaşık 0,98 g / cm³

68 °F yaklaşık. 0,034 ons / inç3

pH değeri: 20 °C, 5 g/litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz ABD H₂O yakl. 10–11

 

Sıkıca kapalı ve kuru yerde saklayınız.

Ambalajlama

Tablet sayfası: PE

Karton kutu: %100 geri dönüşümlü malzeme 

Dış karton: %100 geri dönüştürülebilir malzeme

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

Tehlike
bottom of page