top of page
Bulaşık Makinesi Tuzu

Sonett Bulaşık Makinesi Tuzu

Sonett bulaşık makinesi tuzu, herhangi bir topaklanma önleyici madde, sentetik boyar madde veya başka maddeler eklenmemiş saf kristalize buharlaştırılmış tuzdur.

Uygulama

Her bulaşık makinesinin ayrılmaz bir parçası, suyun sertleşmesine neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını yakalayan ve makineye yumuşak su besleyen bir iyon değiştiricidir. Bunun amacı, bardaklarda ve çatal-bıçaklarda kireç birikmesini önlemektir. İyon değiştirici, kalsiyum ve magnezyum iyonları ile doygun hale gelirse, emme kapasitesi rejenerasyon yoluyla tekrar eski haline getirilmelidir. Bu amaçla, sertlik iyonlarını değiştirme etkisine sahip olan ve böylece optimum durulama sonuçları sağlayan yenileyici tuz kullanıyoruz.​

Bulaşık makinesinin 'tuz gerekli' ışığı yanar yanmaz, belirlenmiş tuz bölmesini makine üreticisinin kullanım talimatlarına göre tuzla doldurun.

 

Deneyimler, bazı makinelerin tuz takviyesi ihtiyacını çok geç bildirdiğini göstermektedir. Bunu önlemek için tazeleyici tuz bölmesi, ekran henüz ilgili ihtiyacı belirtmese de düzenli olarak yeniden doldurulmalıdır. Tuz bölmesi tamamen boşalmışsa, makineyi yeniden açmadan önce, yeniden doldurduktan sonra yaklaşık 2 saat bekleyin; bu, iyon değiştiriciye yenilenmesi için yeterli zaman verir.

Yenileyici Tuz ve Berrak Durulama haznelerini her zaman dolu tutun.

Sertifikalar

 

EC 648/2004'e göre içerik listesi 

Sodyum klorit

Teknik veri

Adi tuz, sulu bir çözeltide pH nötr olarak reaksiyona girer.

Bileşenlerin kökeni ve özellikleri

Kaya tuzu yataklarında tuz parçalanır, suda çözülür ve kaba taneler halinde kristalleşir. Böylece tüm safsızlıklar giderilir. Bulaşık makinesinin tuz bölmesinde konsantre bir çözelti olarak, bağlı kalsiyum ve magnezyum iyonlarını yenileyici tuzun sodyum iyonları ile değiştirir, böylece iyon değiştirici bir kez daha yumuşak su sağlayabilir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Adi tuz (sodyum klorür), su ortamımızın doğal bir bileşenidir. Yemeklik tuz, doğası gereği bir mineraldir ve daha fazla parçalanması gerekmez, ancak suyumuzun tuz yükünün artmasına nispeten küçük bir ölçüde de olsa katkıda bulunabilir. Orta sertlikte su için yakl. Her yıkama döngüsünde atık suya 40–50 gr (1,4–1,8 oz) tuz verilir.

Ambalajlama

Çanta: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page