top of page
sonett_products_600x613_dishwashing_liquid_calendula.jpg

Sonett Organik Bulaşık Yıkama Sıvısı Calendula

Aynısefa çiçeği özlerinden elde edilen, su sertliğinden etkilenmeyen, elde bulaşık yıkamak için çok ekonomik konsantre bir sıvıdır.

Özelliği

Hafif spagirik organik Calendula özü, hipoalerjenik yüzey aktif maddeler ve organik tarımdan elde edilen tatlı portakalın sıcak kokusu ile birlikte Sonett Bulaşık Deterjanı Calendula'ya çok özel karakterini verir.

Elde bulaşık deterjanı konsantre olduğundan kullanımı oldukça ekonomiktir. Kullanılan sürfaktanlar, yani hindistancevizi yağı, alkol sülfat ve şeker sürfaktanları, %100 biyolojik olarak parçalanabilir.  

1Lt'lik ambalajda satışa sunulmuştur.

Sonett sertifikalar

Ürün İçeriği

Şeker sürfaktanı %5–15

Hindistan cevizi yağı alkol sülfat %1–5

Bitkisel alkol (etanol) %1–5

Calendula officinalis özü,
sertifikalı organik olarak yetiştirildi <%1

Yemeklik tuz <%1

sitrat <%1

<%1 oranında organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı tatlı portakalın doğal esansiyel yağı
Organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı bergamot doğal esansiyel yağı

Balzamik katkı maddeleri, organik olarak yetiştirilen sertifikalı / 
yabani bitkilerden toplama <%1

Su, %100'e kadar döndürülmüş

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Su, alkilpoliglukozit C10–C16 (lauril glukozit), sodyum C8–C14 yağlı alkol sülfat (sodyum oktil sülfat, sodyum lauril sülfat), alkol, Calendula officinalis*, sodyum klorür, sodyum sitrat, parfüm*, limonen*, linalool*

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenlerin kökeni ve özellikleri

Şeker, nişasta ve hindistancevizi yağı, kullanılan şeker sürfaktanları için hammadde görevi görür. Hindistan cevizi yağı ve kükürt oksitlerden üretilen hindistancevizi yağı alkol sülfatı ile birleşerek birbirlerini tamamlayan, temizleme performanslarını artıran ve mükemmel yağ çözme özelliklerinin yanı sıra olağanüstü cilt toleransına sahip olan maddelerin bir kombinasyonunu oluştururlar. Aktif cilt bakımı bileşenleri, Calendula'nın çiçeklerinin organik alkolde yumuşatılmasıyla çıkarılır. 

10 °C'nin (50 °F) altındaki sıcaklıklarda, ürün biraz daha katı ve beyazımsı hale gelir; ancak ürün ısıya maruz bırakıldığında ve gerekirse hafifçe sallanarak geçecek bir aşama.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Şeker sürfaktanları ve hindistancevizi yağı alkol sülfatın üretim sürecinde bitki bazlı hammaddelerden nişasta, şeker ve yağdan ekstrakte edilen bileşenlere rağmen, doğal yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu, mikroorganizmaların bu yüzey aktif maddeleri çok hızlı bir şekilde %100 ayrıştırmasını oldukça kolaylaştırır. Şeker yüzey aktif maddeleri ve hindistancevizi alkolü sülfat, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Kullanım Miktarı

2 çizgi ekleyin, yakl. Bulaşık yıkama suyuna 3 ml / 5 l (0,1 fl oz US / 1,3 gal) su ekleyin veya doğrudan süngerin üzerine uygulayın.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yaklaşık 1,027 g / cm³

68 °F yakl. 0,037 ons / inç³

pH değeri: 20 °C, 5 g / litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz ABD H₂O yakl. 7.5–8.5

 

Tatlı portakal esansiyel yağı içerir. Alerjik reaksiyona neden olabilir.

Ambalaj

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page