top of page
Sonett bebekler ve hassas cildi olanlar için çamaşır yıkama sıvısı

Sonett Organik Çamaşır Yıkama Sıvısı - Bebekler ve Hassas Cildi Olanlar İçin

Ürün Özelliği
Sonett'in özellikle enerji tasarruflu sabunlaştırma yöntemi, sertifikalı organik tarımdan elde edilen yağların ve esansiyel yağların kullanımı ve çamaşır yıkama sıvısının yıkama performansı söz konusu olduğunda paranın karşılığını iyi alması bu ürünün öne çıkan özellikleridir. Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılan beyaz ve renkli tekstiller için uygundur. HE çamaşır makineleri için uygundur.

  Alerjisi Olan Kişiler İçin Uygundur

  • Tamamen bitkisel yüzey aktif maddeler

  • Herhangi bir petrokimya içeriği olmadan 

  • Kokular, renklendiriciler ve kompleks yapıcı maddeler içermez

  • Koruyucu yok

  • Enzim yok

  • GDO yok

  • Tamamen biyolojik olarak parçalanabilir

  • 30° 60° 95° C (85–200 °F)

  • 2lt.

Sonett sertifikalar

Kullanım

Çamaşır makinesinin deterjan bölmesine doldurun. Konsantre yıkama sıvısını kuru çamaşırların üzerine püskürtmeyin. Aksi takdirde hassas kumaşların rengi solabilir. Aşağıdaki tabloya göre uygun miktarda kullanınız.

 

 

Ürün İçeriği

Kolza tohumu / ayçiçek yağından sabun, organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı, %5–15

Şeker sürfaktanı %5–15

Hindistan cevizi yağı alkol sülfat %5–15

Bitkisel alkol (etanol) %1–5

Sülfatlanmış hint yağı <%1

sitrat <%1

Su, %100'e kadar döndürülmüş

 

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Su, potasyum sabunu*, alkilpoliglukozit C8–C16 (koko glukozit, lauril glukozit), sodyum C8–C14 yağlı alkol sülfat (sodyum oktil sülfat, sodyum lauril sülfat), alkol, sülfatlanmış hint yağı, sodyum / potasyum sitrat

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenleri ve Kökenleri

Bu sıvı deterjanda sabun, şeker sürfaktanı ve yağ alkolü sülfat birbirini tamamlayarak etkisini arttırır. Sabunu elde etmek için organik sertifikalı kolza / ayçiçek yağı, potasyum hidroksit çözeltisi kullanılarak dışarıdan ısı uygulanmadan özel bir sabunlaştırma işleminde sabunlaştırılmaktadır. Aktif bir yıkama maddesi olarak sabun, yıkama işlemi için gerekli olan tüm özellikleri -nemlendirme, kirin çözülmesi ve emilmesi- benzersiz şekilde bir araya getirir. Sabunun bu etkisi, saf bitki bazlı hammaddeler olan şeker, nişasta ve hindistancevizi yağının asitlerle kimyasal reaksiyonundan elde edilen şeker sürfaktanı ve yağ alkolü sülfat ile yoğunlaştırılır. Aynı zamanda bu kombinasyon sabunun dezavantajını yani kalsiyum sabununun oluşmasını nötralize eder, yumuşatıcı düzgün ölçülmemişse çamaşırların üzerine çökelebilir. Bitkisel nişastanın fermente edilmesiyle elde edilen alkol, deterjanın sıvı halde kalmasını sağlayarak yüksek konsantrasyonlu bir yıkama aktif maddesinin elde edilmesini sağlar. Hindi kırmızısı yağı olarak da adlandırılan sülfatlanmış hint yağı, hint yağının sülfürik asitle kimyasal olarak reaksiyona girmesiyle elde edilir. Deterjanın yağ çözücü özelliğini yoğunlaştırır.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Bitkisel yağlardan elde edilen sabunun diğer tüm aktif yıkama maddelerinden üstün bir özelliği, kullanımından hemen sonra, atık suda her zaman bulunan kireçle kimyasal reaksiyona girerek kalsiyum sabunu elde etmesi ve böylece yüzey aktif madde etkisini sucul ortamda nötralize etmesidir. organizmalar (birincil bozunma). Kalsiyum sabunu daha sonra mikroorganizmalar tarafından %100 oranında karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma). Şeker sürfaktanlarının, hindistancevizi yağı, alkol sülfat ve sülfatlanmış hint yağı üretimi sırasında bileşenlerin bitki bazlı hammaddelerden nişasta, şeker ve yağdan çıkarılmasına rağmen, doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu sürfaktanları %100 oranında parçalaması nispeten kolaydır. Sitrik asitler ve tuzları, bitki, hayvan ve insan organizmalarının ayrılmaz bir parçasıdır ve bu nedenle doğada bulunan mikroorganizmalar tarafından hızla ve tamamen karbondioksit ve suya parçalanır. Sabun, şeker sürfaktanı, sitrik asit, hindistancevizi yağı, alkol sülfat ve sülfatlanmış hint yağı, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Uygulama Aralıkları

Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılan beyaz ve renkli tekstiller için uygundur. HE çamaşır makineleri için uygundur.

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

Ambalaj:

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Çamaşır makinesinde yıkama talimatı
bottom of page