top of page
Sonett Gall sıvı leke çıkarıcı

Gall Organik Sıvı Leke Çıkarıcı

Lekeleri ve lekeleri çıkarmak için son derece etkili sıvı leke çıkarıcı.

  • Meyve, kan, çimen, mürekkep ve yağ lekelerine karşı etkilidir.

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

Özellik

Meyve, kan, mürekkep, tükenmez kalem, çimen ve yağ vb. nedeniyle oluşan lekeleri ve lekeleri çıkarmak için son derece etkili sıvı. Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılmış tüm beyaz ve rengi solmayan tekstiller için uygundur . Renkli tekstilleri yıkamadan önce, renk haslıklarını gizli bir noktada test ediniz.

Uygulama

Bölgesel leke çıkarma için:

Lekeye seyreltilmemiş sıvı gall sabunu uygulayın ve 10-15 dakika etki etmesini bekleyin. İyice yıkayın veya giysiyi doğrudan çamaşır makinesine yerleştirin.

 

Yıkama yoğunlaştırıcı olarak: 30–60 °C'de yıkama yapmak için, 4,5 kg'lık çamaşır makinesinin deterjan gözüne 20–30 ml ekleyiniz.

 Ambalaj: 120 ml, 300 ml

Sonett sertifikalar

Ürün İçeriği

Kolza tohumu yağı/ayçiçek yağından elde edilen sabun, organik olarak yetiştirildiği sertifikalı %15–30

Organik olarak yetiştirildiği sertifikalı %5-15 zeytinyağından elde edilen sabun

Şeker yüzey aktif maddesi %5–15

Bitkisel alkol (etanol) %1–5

Sığır safra tozu %1–5

Portakal kabuğu yağı <%1

Sitrat <%1

Organik olarak yetiştirilen sertifikalı küçük taneli doğal esansiyel yağ <%1

Balzamik katkı maddeleri, sertifikalı organik olarak yetiştirilmiş / yabani olarak yetişen bitkilerden toplama <1 %

Su

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Su, potasyum sabunu*, alkilpoliglukozit C8–C16 (koko glikozit), alkol, fel tauri siccum, sodyum/potasyum sitrat, parfüm*, limonen, linalool*, geraniol*

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenleri Köken ve Özellikleri

Sığır safrası geleneksel bir leke çıkarıcıdır. Başlıca aktif maddeleri, yani safra asitleri kolik ve taurokolik asitler, yalnızca gres ve yağ benzeri maddeleri ince bir şekilde dağıtma yeteneğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda boya maddelerini çözebilir ve bunlarla bileşikler oluşturabilir. Kolza tohumu / ayçiçek yağı ve zeytinyağı ile sodalı (alkali çözelti) üretilen sabun, kiri şişerek çözer ve sığır safrasının leke çıkarma performans özelliğini destekler. Şeker yüzey aktif maddesi, şeker, nişasta ve hindistancevizi yağı gibi saf bitki bazlı hammaddelerden ve bunların asitlerle kimyasal reaksiyonundan elde edilir. Portakal kabuklarından elde edilen sitrik terpen, Sonett Safra Sabunu'nun yağ çözme özelliğini daha da yoğunlaştırır.  

 

Uygulama Aralıkları

Yağ, meyve, kan, mürekkep, tükenmez kalem, çimen, yağ vb.'nin neden olduğu leke ve lekeleri çıkarmak için yüksek etkili sabun. Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından  yapılmış tüm beyaz ve renk vermeyen tekstiller için uygundur.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yaklaşık 1,011 g / cm³

68 °F yaklaşık. 0,035 ons / inç³

pH değeri: 20 °C, 5 g/litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz ABD H₂O yakl. 8–9

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Tamamen doğal bir ürün olan sığır safrası %100 biyolojik olarak parçalanabilir. Bitkisel yağlardan elde edilen sabun, kullanımından hemen sonra atık suda her zaman bulunan kireç ile kimyasal reaksiyona girerek kalsiyum sabunu oluşturma gibi eşsiz bir özelliğe sahiptir. Sonuç olarak, suda yaşayan organizmalar için zararlı olan yüzey aktif maddenin etkisi birkaç saat içinde nötralize edilmektedir (birincil bozunma). Daha sonra kalsiyum sabunu mikroorganizmalar tarafından %100 karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma).

Şeker yüzey aktif maddelerinin ve hindistancevizi yağı alkol sülfatın üretimi sırasında bitkisel bazlı hammaddelerden nişasta, şeker ve yağdan bileşenler ekstrakte edilmesine rağmen doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu yüzey aktif maddeleri %100 parçalaması nispeten kolaydır.

Sabun ve şeker yüzey aktif maddeleri, OECD yönergelerine göre biyolojik olarak kolayca parçalanabilen maddeler olarak sınıflandırılmaktadır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

bottom of page