top of page
Sonett ipek ve yünlü hassas yıkama sıvısı

Sonett Organik İpek ve Yünlü Hassas Yıkama Sıvısı

Hangi Çamaşırlar İçin:

40 °C'ye (100 °F) kadar yün ve ipek ürünler, elde yıkamanın yanı sıra çamaşır makinesinde de kullanılabilir. İpek ürünleri sıktırmadan ipekli programda yıkayabilirsiniz. 

 

Elde yıkarken 5lt suya yaklaşık olarak 15–30 ml ekleyin. Giysileri suyun içine yerleştirin ve çok nazikçe yıkayın. Sıcaklık şokunu önlemek için durulama suyu ve yıkama suyu aynı sıcaklıkta olmalıdır.

 

1 litre (34 fl oz US) Yünlü ve İpekli Zeytin Çamaşır Deterjanı yaklaşık 17 kez yıkama için yeterlidir. 

Alerjisi Olan Kişiler İçin Uygundur

  • Tamamen bitkisel yüzey aktif maddeler

  • Herhangi bir petrokimya içeriği olmadan kokular, renklendiriciler ve kompleks yapıcı maddeler içermez

  • Koruyucu yok

  • Enzim yok

  • GDO yok

  • Tamamen biyolojik olarak parçalanabilir

  • 1Lt.

Sonett sertifikalar

Kullanım

Çamaşır makinesinin deterjan bölmesine doldurun. Konsantre yıkama sıvısını kuru çamaşırların üzerine püskürtmeyin. Aksi takdirde hassas kumaşların rengi solabilir. Aşağıdaki tabloya göre uygun miktarda kullanınız.

Ürün İçeriği

Zeytinyağından sabun, sertifikalı organik / biyodinamik yetiştirme %15–30

Şeker sürfaktanı %5–15

Kolza tohumu yağı / ayçiçek yağından sabun, organik olarak yetiştirilmiş %1–5 sertifikalı

Bitkisel alkol (etanol) %1–5

sitrat <%1

Su, %100'e kadar döndürülmüş

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Su, potasyum sabunu*, alkilpoliglukozit C8–C16 (koko glukozit), alkol, sodyum/potasyum sitrat*

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenleri ve Kökenleri

Zeytin sabunu: Meyvenin menşei İtalya, İspanya ve Yunanistan gibi Akdeniz ülkelerinin asırlık zeytinliklerindendir. Presleme ve santrifüjleme gibi mekanik işlemlerle - sertifikalı organik olarak yetiştirilmiş kalitede - zeytinyağı elde etmek için kullanılır. Potasyum hidroksit ile sabunlaştırıldığında, Sonett'in Yün ve İpek için Zeytin Çamaşır Deterjanı'nın ana bileşenidir. Zeytinyağı, yumuşak sabun yapmak ve eksik olan koruyucu hidrolipidik filmi onarmak için en iyi yağ ham maddesidir. Yağ asitlerinin dengeli bileşimi, kardiyovasküler sistem üzerindeki iyileştirici dengeleyici etkisi ve zeytin ağacının 7 yıllık bir döngüde olağanüstü büyümesi, bu yağın insanlara olan özel yakınlığını ve ilişkisini göstermektedir.

 

Kolza yağı / ayçiçek yağı sabunu: Potasyum hidroksit ile sabunlaştırılan bitkisel yağ, yıkama performansını yoğunlaştırmaya yarar. Keten ve ayçiçeğine ek olarak kolza tohumu, ılıman orta Avrupa iklimimizde yağ üretimi için yetiştirilen ve aynı zamanda organik olarak yetiştirildiği sertifikalı birkaç yağ veren bitkiden biridir.

 

Etanol: Mısır ve patates gibi nişasta içeren bitkilerin fermantasyonundan elde edilir. Etanol, sabunun sıvı halde kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda deterjanın yağ çözme özelliğini de geliştirir.

Şeker sürfaktanı: Kullanılan şeker sürfaktanının ham maddesi şeker, nişasta ve hindistancevizi yağıdır. Deterjanın sabun içeriğine göre şeker sürfaktan oranı öyledir ki, sert su durumunda oluşan kalsiyum sabununun ince bir şekilde dağılmasını ve çamaşırlar üzerinde birikmesini önlemesini sağlar.

Bu üründe, yünlü ve ipek kumaşları besleyen ve eksik olan koruyucu hidrolipidik filmi geri kazandıran olağanüstü temizleme özelliklerine sahip sabun elde etmek için yüksek dereceli pres zeytinyağı işleniyor. 

Şeker sürfaktan kullanılarak, sert suda bile çok kullanıcı dostu olan, ancak sabun bazlı bir deterjanın tüm olumlu özelliklerini koruyan, hassas kumaşlar için sabun bazlı bir deterjan elde edilir. 

Zeytinyağı, kolza tohumu ve ayçiçek yağı %100 sertifikalı organik tarımdan elde edilmektedir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Bitkisel yağlardan elde edilen sabunun diğer tüm aktif yıkama maddelerine göre öne çıkan bir özelliği vardır: Kullanıldıktan hemen sonra atık suda her zaman bulunan kireçle kimyasal reaksiyona girerek kalsiyum sabunu oluşturur ve böylece su canlıları üzerindeki sürfaktan etkisini nötralize eder. (birincil bozulma). Kalsiyum sabunu daha sonra mikroorganizmalar tarafından %100 oranında karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma). Etanol, su ile sonsuz derecede karışabilir ve birkaç saat içinde doğal döngüye yeniden entegre olur. Şeker sürfaktanlarının üretimi sırasında, bitki bazlı ham maddelerden, yani nişasta, şeker ve yağdan bileşenlerin ekstrakte edilmesine rağmen, bunlar doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu sürfaktanları %100 oranında parçalaması nispeten kolaydır. Sabun ve şeker yüzey aktif maddesi, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Uygulama Aralıkları

40 °C'ye (100 °F) kadar hassas çamaşırlar, yün ve ipek için belirtilmiştir; elde yıkamanın yanı sıra çamaşır makinesinde de kullanılabilir. HE çamaşır makineleri için uygundur.

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Ambalaj

Şişe: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

Çamaşır makinesinde yıkama talimatı
bottom of page