top of page
Sonett Kireç Çözücü

Sonett Kireç Çözücü

Mutfak, banyo ve tuvalet için:

 

  • Armatürler, fayanslar, lavabolar ve tuvaletlerdeki inatçı sert su birikintilerini giderir.

  • Bulaşık makinelerinde, çamaşır makinelerinde, kahve makinelerinde ve su kazanlarında kireci çözer.

  • Kokusuz.

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir.

  • 1Lt.

Kireç Çözücü, armatürlerde, fayanslarda, tuvaletlerde, pişirme kaplarında, kahve makinelerinde, çamaşır makinelerinde vb. ağır kireç birikintilerinin görüldüğü her yerde verimli bir şekilde kullanılabilir.

Dikkat: Sitrik asit kireç çözücü etkiye sahiptir. Lütfen mermer, beton, mühendislik taşı, kireç taşı vb. kireçli yüzeylerden uzak tutun.

Sertifikalar

Uygulama / Dozaj

Seyreltilmemiş kullanım

Kireç Çözücünün ısıtılamadığı armatürlerde, fayanslarda, tuvaletlerde kirecin kalınlığına bağlı olarak birkaç dakika etki etmesini bekleyin, ardından temiz su ile iyice durulayın.

Seyreltilmiş olarak kullanım

Asidin ısıtılabildiği ve bu nedenle daha etkili olduğu pişirme kaplarında ve kireç çözme makinelerinde.

 

Su Isıtıcılar

Yaklaşık. 0,5 litre (17 fl oz US) suya 100 ml (3,5 fl oz US) Kireç Çözücü, yaklaşık 60 °C (140 °F) sıcaklıkta, 20–30 dakika etki etmesine izin verin, ardından iyice durulayın.

 

Kahve Makinaları

Su kabına 200 ml (7 fl oz US) Kireç Çözücü ve 800 ml (27 fl oz US) su doldurun ve üreticinin talimatlarına göre kireci temizleyin. Daha sonra su berraklaşana kadar tatlı su akıtın.

 

4,5 kg (10 lb) Çamaşır Makinesi

60 °C'de (140 °F) ana yıkama döngüsüne önceden yükleme yapmadan 1 litre (34 fl oz US) Kireç Çözücü ekleyin ve makineyi bir döngü çalıştırın. Daha sonra çamaşır makinenizin hav süzgecinden/filtresinden artıkları çıkarın.

 

Bulaşık makinesi

En uzun programın ana yıkama döngüsüne (ön yıkama döngüsü bittiğinde!) bulaşıklı veya bulaşıksız olarak 1 litre (34 fl oz US) Kireç Çözücü ekleyin. Programın sonuna kadar çalışmasına izin verin.

Ürün İçeriği

Sitrik asit %15-30
Bitkisel alkol (etanol) %5-15
Su, %100'e döndürülmüş

 

EC 648/2004'e göre içerik listesi
Su, Sitrik Asit, Alkol

Tehlike
Gıda sınıfı sitrik asit içerir. Ciddi göz tahrişine neden olur. Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ürün kabını veya etiketini elinizin altında bulundurun. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. göz koruması kullanın. Göze kaçarsa: Su ile birkaç dakika dikkatlice yıkayın. Mümkünse kontakt lensleri çıkarın. Göz tahrişi devam ederse: Tıbbi yardım/müdahale alın. İçeriği/kabı yerel/ulusal düzenlemelere uygun olarak atın.

Bileşenleri

Melas gibi şeker endüstrisinden elde edilen yan ürünler, sitrik asit üretimi için hammaddelerdir. Kireç giderme işlemi sırasında sitrik asit, çökelen kireçtaşına genel özelliği gereği asit olarak etki eder ve karbondioksit oluşumu ile tekrar çözer.

Teknik Özellikleri

Yoğunluk: (20 °C) yaklaşık 1,073 g / cm³
pH değeri: (20 °C, 5 g / l H₂O) yaklaşık 3-4

 

Mümkünse 10 ila 25°C arasında saklayın.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Sitrik asit bitki, hayvan ve insan organizmasının bir bileşenidir ve bu nedenle doğada bulunan mikroorganizmalar tarafından hızla ve tamamen karbondioksit ve suya parçalanır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yaklaşık 1,021 g / cm³

68 °F yakl. 0,036 ons / inç³

pH değeri: 20 °C, 5 g / litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz ABD H₂O

yakl. 7.5–8.5

Ambalaj

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page