top of page
Sonett leke çıkarma sabunu

Organik Leke Çıkarıcı Sabun

Kullanımı inanılmaz derecede ekonomik olan, denenmiş, oldukça etkili, ucuz bir leke ve leke çıkarıcı madde.

Çok amaçlı leke çıkarma için kullanılabilir.

  • Lekeleri ve lekeleri çıkarmak için son derece etkili sabun 

  • Meyve, kan, çimen, mürekkep veya yağ lekelerine vb. karşı etkilidir.

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

  • 100gr.

Özellik

Yağ, meyve, kan, mürekkep, tükenmez kalem, çimen, yağ vb.'nin neden olduğu lekeleri çıkarmak için yüksek etkili sabun. Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından  yapılmış tüm beyaz ve renk vermeyen tekstiller için uygundur.

Uygulama

Safra sabunu kalıbını ıslatın ve kuru kumaşa sürün, ardından 10-15 dakika etki etmesini bekleyin, iyice yıkayın veya giysiyi doğrudan çamaşır makinesine koyun. Gerekirse, prosedürü tekrarlayın.

 

Renkli tekstilleri yıkamadan önce, renk haslıklarını gizli bir noktada test edin.

Sonett sertifikalar

Ürün İçeriği

Palmiye yağı sabunu, sertifikalı organik olarak yetiştirildi >%30

Hindistan cevizi yağı sabunu, sertifikalı organik olarak yetiştirildi %15–30

Sığır safra tozu %1-5

Klorofil, sofra tuzu <%1

Sodyum tiyosülfat <%1

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Sodyum sabunu*, aqua, fel tauri siccum, sodyum bakır klorofilin, sodyum klorür, sodyum tiyosülfat

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenleri Köken ve Özellikleri

Sabun, aktif bir yıkama maddesi olup, yağların alkali çözelti ile basitçe kaynatılmasıyla elde edilir. Her yağ bazı, menşelerinin çeşitliliği nedeniyle yıkama özelliklerinde bir şekilde diğerinden farklılık gösterir. Bu nedenle, sabun bazı olarak hindistancevizi yağı, sert suda bile özellikle iyi temizleme performansına sahiptir. Hurma yağından yapılan sabun, gerekli sıkılık ve dirence katkıda bulunur. Böylece birleştirilen iki sabun, safra maddesinin leke çıkarma özelliğini tam olarak geliştirmek için en uygun temeli oluşturur.

 

Uygulama Aralıkları

Yağ, meyve, kan, mürekkep, tükenmez kalem, çimen, yağ vb.'nin neden olduğu leke ve lekeleri çıkarmak için yüksek etkili sabun. Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından  yapılmış tüm beyaz ve renk vermeyen tekstiller için uygundur.

Teknik Veri

Sabun kullanımda hafif alkalidir. Sabun kalıplarının yeşil klorofil rengi ışığa maruz kaldığında daha açık hale gelebilir. Ancak bu, safra sabununun leke çıkarma performansını bozmaz. Ortaya çıkan kahverengimsi renk safranın doğal rengidir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Sabun, kullanımından hemen sonra, atık suda her zaman bulunan kireçle doğrudan reaksiyona girerek yüzey aktif özelliklerini (birincil bozunma) kaybeder ve böylece canlı organizmalar için artık zararlı değildir. Kalsiyum sabunu (reaksiyonla oluşturulur) daha sonra %100 mikro-organik olarak karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma). Tamamen doğal bir ürün olan sığır ödü, birkaç gün içinde tamamen parçalanarak doğal döngüye yeniden entegre olur. Sabun, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

bottom of page