top of page
Ovma Sıvısı

Sonett Ovma Sıvısı

Paslanmaz çeliği, emayeyi,plastiği, cam seramiği, gümüşü nazikçe temizlemek için kullanılır. Akrilik cam için uygun değildir.

  • Organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı esansiyel limon otu yağının taze kokusu

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

  • 500ml.

Uygulama

Ovma Sıvısını temizlenecek yüzeye düz bir şekilde uygulayın. Nemli bir bezle ovun ve ardından silin veya temiz su ile durulayın. Kullanmadan önce çalkala. Kapağı sıkıca kapalı tutun.

Bu Ovma Sıvısı, saf kireç tozu bazlıdır ve kullanımında olağanüstü derecede yumuşak ve yumuşaktır. Kullanılan doğal lavanta ve narenciye yağlarının karışımı sayesinde bir miktar mikrop önleyici etki elde edilir.  

Sertifikalar

Ürün İçeriği

İnce öğütülmüş kalsiyum karbonat >%50

Bitkisel alkol (etanol) %1-5

Hindistan cevizi yağı alkol sülfat <%1

Şeker yüzey aktif maddeleri <%1

Lavanta ve limon otundan elde edilen doğal esansiyel yağlar, sertifikalı organik olarak yetiştirildi <%1

%100'e kadar su

EC 648 / 2004'e göre içerik listesi 

Su, kalsiyum karbonat, alkol denat., sodyum C12–C14 yağlı alkol sülfat (sodyum lauril sülfat), alkilpoliglukozit C10–C16 (lauril glukozit), parfüm*, linalool*, sitral* 

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Bileşenleri

Kalsiyum Karbonat (CaCO₂) yeryüzündeki en yaygın mineraller arasında yer alır. Bu ürün için Swabian Alb yataklarından elde edilen kalsiyum karbonat kullanıyoruz. Hafifçe aşındırıcıdır ve Ovma Sıvısının ana maddesi olarak işlev görür. Temizleme etkinliği, hindistancevizi yağı alkol sülfat ve şeker yüzey aktif maddelerinin yağ çözme performansı ile artırılmıştır. Hindistan cevizi yağının kükürt ile reaksiyona sokulmasıyla hindistan cevizi yağı alkol sülfat elde edilir. Şeker sürfaktanları, hindistancevizi yağı ve melas veya nişastadan türetilen şeker bileşiklerinin oluşturulması ve katalizör olarak az miktarda asit eklenmesiyle elde edilir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Kireç tozu, doğası gereği daha fazla bozunmaya ihtiyaç duymayan bir mineraldir. Hindistan cevizi yağı alkol sülfat ve şeker yüzey aktif maddelerinin üretimi sırasında bileşenlerin bitki bazlı hammaddelerden nişasta, şeker ve yağdan çıkarılmasına rağmen, doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu sürfaktanları %100 hızla parçalaması nispeten kolaydır. Şeker sürfaktanı ve hindistancevizi yağı alkol sülfat, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yaklaşık 1,25 g / cm³

68 °F yakl. 0,046 ons / inç³

 

pH değeri: 20 °C, 5 g / litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz ABD H₂O

yakl. 7–8

Ambalaj

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page