top of page
yersilme-sivisi.png

Sonett Yer Silme Sıvısı

Mumlu, yağlı ve vernikli zeminleri doğal bir mum filmi ile ve katman oluşturmadan korur. Ahşap, mantar, parke zemin, taş, fayans, linolyum için uygundur.

  • Ahşap, mantar, parke zemin, taş, fayans, linolyum için uygundur.

  • Katman oluşturmadan korur.

Uygulama

Gözenekli, yağlı, yalıtılmamış ahşap ve taş zeminler: 5 litre (1,5 gal) suya 10 ml (0,4 fl oz).

Ahşap, mantar, linolyum ve fayansların cilalı ve sızdırmaz yüzeyleri: 5 litre (1,5 gal) suya 5 ml (0,2 fl oz). 

Dikkat

  • Seyreltilmiş olarak kullanılmalıdır. 

  • Kullanmadan önce çalkalayınız. İşlenmemiş ahşabı karartabilir, lütfen kullanmadan önce uygun bir yerde test edin. 

  • Sert yağ veya cila ile astarlanan zeminler, düzenli aralıklarla profesyonel olarak yeniden yağlanmalı veya cilalanmalıdır.

Sertifikalar

Ürün İçeriği

Organik olarak yetiştirilen sertifikalı zeytinyağından sabun >%30 

Balmumu %5–15

Bitkisel alkol (etanol) %5–15

Şeker yüzey aktif maddeleri %5–15

Karnauba mumu, sertifikalı organik olarak yetiştirildi %1–5

<%1 oranında organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı esansiyel kajuput yağı

Balzamik katkı maddeleri, organik olarak yetiştirilen sertifikalı / 
yabani bitkilerden toplama <%1

%100'e kadar su

EC 648 / 2004'e göre içerik listesi 

Aqua, potasyum sabunu*, cera alba, alkol denat., alkilpoliglukozit C8-C16 (koko glukozit), copernicia cerifera*,parfum*, linalool*, limonen*

*organik olarak yetiştirilmiş sertifikalı

Uyarı

Esansiyel kajuput yağı, özü içerir. Alerjik reaksiyona neden olabilir. Cilt tahrişine neden olur. Ciddi göz tahrişine neden olur. Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ürün kabını veya etiketini elinizin altında bulundurun. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Göze kaçarsa: Su ile birkaç dakika dikkatlice yıkayın. Varsa ve çıkarması kolaysa, kontakt lensleri çıkarın. Durulamaya devam edin. Göz tahrişi devam ederse: Tıbbi yardım/müdahale alın.

Bileşenleri

Balmumu ve karnauba mumu, ahşap, mantar, linolyum, taş vb.den yapılmış tüm yüzeyleri ince bir mum tabakası ile nazikçe korumak için kullanılır. Organik karnauba mumu, Güney Amerika carnauba palmiyesinin yapraklarından elde edilir. Bal mumu, arıcılığın bir yan ürünüdür, bal ise peteklerden santrifüj edilerek çıkarılır.

Bu zemin temizleme sıvısının temeli organik zeytinyağı sabunudur. Organik olarak yetiştirilen saf sertifikalı zeytinyağı, potasyum hidroksit çözeltisi aracılığıyla, harici bir enerji kaynağına maruz kalmadan basit bir işlemle sabun haline getirilir. Zeytinyağı, hafif lipid yenileyici özellikleri sayesinde, her iki mum bileşenini de besleyici özelliklerinde destekler ve ayrıca olağanüstü temizleme özelliklerine sahiptir.

Unlu bitkilerin veya melas gibi şeker içeren yan ürünlerin fermente edilmesiyle elde edilen etanol, sabun sıvısının korunmasına yardımcı olur ve böylece yüksek konsantre bir sıvı ürün elde edilmesini sağlar. Hoş ferahlatıcı kokusunun yanı sıra, esansiyel cajuput yağının mikrop önleyici etkisi vardır. 

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Karnauba mumu ve balmumu, biyolojik olarak parçalanabilen doğal mumlardır. Organik zeytinyağından elde edilen sabunlar, tüm bitkisel sabunlar gibi, diğer tüm aktif yıkama maddelerinden üstün bir özelliğe sahiptir: Kullanıldıktan hemen sonra, atık suda her zaman bulunan kireçle kimyasal reaksiyona girerek kalsiyum sabunu elde edilir. böylece suda yaşayan organizmalar üzerindeki sürfaktan etkisini nötralize eder (birincil bozunma). Kalsiyum sabunu daha sonra mikroorganizmalar tarafından %100 oranında karbondioksit ve suya ayrıştırılır (ikincil bozunma). Şeker sürfaktanlarının üretimi sırasında, bitki bazlı ham maddelerden, yani nişasta, şeker ve yağdan bileşenlerin ekstrakte edilmesine rağmen, bunlar doğal moleküler yapılarında tamamen bozulmadan kalırlar. Bu nedenle mikroorganizmaların bu sürfaktanları %100 oranında parçalaması nispeten kolaydır. Sabun ve şeker yüzey aktif maddeleri, OECD yönergelerine göre kolayca biyolojik olarak parçalanabilir olarak sınıflandırılır.

 

Septik tanklar ve filtrasyon sistemleri için uygundur.

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yaklaşık 1,25 g / cm³

68 °F yakl. 0,046 ons / inç³

 

pH değeri: 20 °C, 5 g / litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz ABD H₂O

yakl. 7–8

Ambalaj

Şişe, bidon: PE

Kapak: PE / PP

Etiket: PE

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

bottom of page