top of page
Konsantre-yikama-tozu.jpg

Konsantre Çamaşır Yıkama Tozu

Yün, ipek ve mikro elyaflar için uygun değildir. Bunlar için Sonett  Zeytinli Yünlü ve İpekli Çamaşır Sıvımızı kullanmanızı öneririz . 

 

Yumuşatıcıyı çamaşır makinesinin deterjan bölmesine ekleyin. Çamaşır Deterjanını bir ölçüm topuna doldurun ve doğrudan tamburun içine koyun.

  • Organik bitkisel yağ sabunlu,
    enzimsiz, GDO'suz

  • Pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılmış tüm renkli ve beyaz tekstiller için uygundur.

  • Tüm yağlar %100 organik veya biyodinamik ekimden elde edilir

  • %100 biyolojik olarak parçalanabilir

  • 1,2kg, 2,4kg,10kg

Sonett sertifikalar

Kullanım

Çamaşır makinesinin deterjan bölmesine ekleyiniz. Aşağıdaki tabloya göre uygun miktarda kullanınız.

Yün, ipek ve mikro elyaflar için uygun değildir. Bunlar için Sonett  Zeytinli Yünlü ve İpekli Çamaşır Sıvımızı kullanmanızı öneririz . 

Yumuşatıcıyı çamaşır makinesinin deterjan bölmesine ekleyin. Çamaşır Deterjanını bir ölçüm topuna doldurun ve doğrudan tamburun içine koyun.

Sıcaklığı 40 ila 95 °C (100–200 °F) arasında olan pamuk, keten, kenevir ve kumaş karışımlarından yapılmış tüm renkli ve beyaz tekstiller için uygundur.

Ürün İçeriği

Organik olarak yetiştirildiği sertifikalı bitkisel yağlardan elde edilen sabun >%30

Kil mineralleri ve silikatlar %15–30

Sodyum karbonat %5-15

Zeolit ​​%5–15

Hindistan cevizi yağı alkol sülfat %1–5

Balzamik katkı maddeleri, sertifikalı organik olarak yetiştirilmiş / 
yabani yetişen bitkilerden toplama <%1

Toz nemi %10–15

 

EC 648/2004'e göre içerik listesi

Sodyum sabunu*, sodyum karbonat, bentonit, zeolit, sodyum C12–C14 yağlı alkol sülfat (sodyum lauril sülfat), sodyum silikat, sodyum metasilikat, sodyum disilikat

*organik olarak yetiştirildiği sertifikalı

Bileşenlerin Kökeni ve Özellikleri

Sonett Çamaşır Tozu'nun ana aktif maddesi, palmiye yağı, kolza tohumu, ayçiçeği ve hindistancevizi yağı gibi çeşitli bitki bazlı yağların alkali çözeltide kaynatılmasıyla üretilen sabundur. Yağlar %100 organik veya biyodinamik ekimden elde edilir. Aktif bir yıkama maddesi olarak sabun, yıkama işlemi için gerekli olan tüm özellikleri (kiri nemlendirme, çözme ve emme) benzersiz bir şekilde birleştirir. Sodyum karbonat, kalsiyumun ortak tuzla kimyasal olarak reaksiyona girmesinin bir sonucudur. Metasilikat, kuvars kumu ve sodyum karbonatın bir bileşik oluşturacak şekilde eritilmesiyle elde edilir. Sodyum karbonat ve metasilikat, alkalilikleri sayesinde hem yıkama sodasını yoğunlaştırır hem de özellikle yağlı maddelerin uzaklaştırılmasını destekler. Hem zeolit ​​A hem de fillosilikat, temel hammadde olarak silikat kayasına sahiptir. Bu maddeler sudaki kireci bağlama özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda köpükte çözünmüş olan organik maddeleri ve renk pigmentlerini de bağlayarak çamaşırların üzerinde birikmesini engeller. Hindistan cevizi yağından elde edilen yağlı alkol sülfat, sabunun yağ çözme özelliğini güçlendirir.

Biyolojik Olarak Parçalanabilirlik

Bitkisel yağlardan elde edilen sabunun, diğer tüm aktif yıkama maddelerine göre üstün bir özelliği vardır; kullanımından hemen sonra, atık suda her zaman bulunan kalsiyum ile kimyasal reaksiyona girerek yüzey aktif özelliklerini hemen kaybeder ve etkisini nötralize eder. canlı organizmalar üzerinde (birincil bozunma).

 

Bu şekilde oluşan kalsiyum sabunu daha sonra %100 mikro-organik olarak karbondioksit ve suya parçalanır (ikincil bozunma).

 

Doğal, yenilenebilir hammaddelerden üretilen Hindistan cevizi yağı alkol sülfatı, üretim sırasında iç moleküler yapısında bozulmadan kalır. Bu nedenle atık sudaki mikroorganizmalar tarafından kolaylıkla tespit edilip parçalanmakta, böylece hızlı ve eksiksiz bir şekilde doğal döngüye yeniden kazandırılmaktadır.

 

Deterjanın geri kalan bileşenleri (sodyum karbonat, kil mineralleri ve silikatlar) doğada daha fazla bozunmaya ihtiyaç duymayan mineral maddelerdir. Sabun ve hindistancevizi yağı alkol sülfatı, OECD yönergelerine göre biyolojik olarak kolayca parçalanabilen maddeler olarak sınıflandırılmaktadır.

Deterjanın 3 ana bileşeninin  ayrı dozajına sahip modüler sistemdir :

 

1. Aktif yıkama maddeleri

2. Yumuşatıcı ve

3. Leke çıkarıcı, beyazlatıcı

 

Bu, çamaşırların kirlilik derecesine, su sertliğine ve kişisel beyazlık isteğinize bağlı olarak, her bir maddenin gerçekten en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Sabun bazlı bir deterjan için yumuşak su mutlak bir ön koşuldur. Modüler prensip sayesinde, sert su koşullarının geçerli olduğu durumlarda bile sabunun eşsiz avantajlarından faydalanmanın temeli böylece atılmış olur.

 

Topaklanma önleyici maddeler, dolgu maddeleri, optik beyazlatıcılar, fosfatlar ve enzimler kullanmaktan kaçınıyoruz.  

Teknik Veri

Yoğunluk: 20 °C yakl. 0,65–0,75 g/cm³  

68 °F yaklaşık. 0,023–0,026 oz / inç³

pH değeri: 20 °C, 5 g/l litre H₂O

68 °F, 0,18 oz / 34 fl oz (ABD) H₂O yakl. 10–11

Sertifikasyon

NCP (Doğa Bakım Ürünü)

CSE (Sertifikalı Sürdürülebilir Ekonomi)

Vegan Topluluğu

Çamaşır Yıkama Tozu
bottom of page